Skip to main content

Lavínové kurzy

Nauč sa bezpečne pohybovať v zime na horách


1-dňový lavínový kurz
ČO ZAŽIJETE

Stručný úvod do problematiky lavín – povieme si o plánovaní túry, ako vyhodnotiť lavínové riziko, povieme si základy kamarátskej pomoci a o práci s lavínovou výbavou. Vyštartujeme ráno a strávime pekný deň skitouringovou túrou v horskom teréne, kde si ukážeme základy lavínovej problematiky, kamarátsku pomoc, aj prácu s lavínovou výbavou. Túru ukončíme na chate, kde si povieme niečo o teórii lavín, príčinách vzniku a spôsobe ako sa im vyhýbať. Takisto si vysvetlíme ako skitouringovú túru správne naplánovať.

PRE KOHO JE KURZ

Radi uvidíme všetkých, ktorým sa skialp zapáčil tak ako nám a vedia, že sa mu chcú venovať pravidelne a na svojich túrach sa vydajú do lavínových terénov

KDE SA UVIDÍME

Stav snehovej prikrývky určí miesto nášho stretnutia, pravdepodobne to bude na Martinských Holiach alebo v Žiarskej doline.

CENA: 80 € NA JEDNU OSOBU / DEŇ

Pri počte 4 až 6 skialpinistov (po dohode možné aj väčšie skupiny).

KURZ + Lavínový set Arvo EVO4: LEN 300€

KURZ + Lavínový set Arvo EVO5: LEN 340€

2,5-dňový lavínový kurz
ČO ZAŽIJETE

Zažite super víkend na horách, kde získate dôležité skúsenosti ako:

  • vedieť bezpečne naplánovať túru
  • vedieť sa správne rozhodovať v lavínovom teréne
  • naučiť a zdokonaliť sa v kamarátskej pomoci
  • vyhodnocovať lavínové riziko pred a počas túry
  • byt samostatný a nedostať sa do nebezpečenstva
PROGRAM

Piatok:
Sa stretneme podvečer na chate, prebehne zoznámenie, večera a úvod do kurzu, prvé prednášky

Sobota:
Naraňajkujeme sa a presunieme sa do terénu. Praktické ukážky a ich následný nácvik kde budeme cvičiť, cvičiť a cvičiť. Potrebujete sa naučiť a osvojiť si prácu s lavínovou výstrojov. Budeme pozorovať snehovú prikrývku a naučíte sa sami spraviť test jej stability. S prichádzajúcou tmou sa presunieme do tepla chaty, navečeriame sa a budeme sa učiť, učiť a učiť. Z teórie je najdôležitejšie, aby ste sa nikdy nedostali do nebezpečenstva, čiže dozviete sa ako plánovať túru, sledovať počasie, ako sa vyvarovať riziku. Večer ostane čas na to, aby sme si prerozprávali zážitky z hôr.

Nedeľa:
Po rannom čaji a kávičke vyrazíme opäť do terénu. Precvičíme si získane zručnosti v nasimulovanej lavínovej nehode zo záchranou zasypaného.

PRE KOHO JE KURZ

Radi uvidíme všetkých, ktorým sa tento šport zapáčil tak ako nám a vedia, že sa mu chcú venovať pravidelne a na svojich túrach sa vydajú do lavínových terénov.

KDE SA UVIDÍME

Počasie a podmienky určia miesto tak, aby sa Vám odovzdala čo najväčšia hodnota. Stretneme sa na jednej z chát v Malej alebo Veľkej Fatre.

CENA: 150 € NA JEDNU OSOBU / 2,5 DŇA
KURZ + Lavínový set Arvo EVO4: LEN 370€

KURZ + Lavínový set Arvo EVO5: LEN 410€

KURZ + Lavínový set Arva Ski Trip: LEN 425€

KURZ + Lavínový set Arva PRO: LEN 485€
TERMÍNY

20. – 22. 1. 2023
27. – 29. 1. 2023
3. – 5. 2. 2023
17. – 19. 2. 2023
24. – 26. 2. 2023
3. – 5. 3. 2023
17. – 18. 3. 2023

CENA ZAHŔŇA

Prednášky z teórie o plánovaní túry, špecifikách počasia v zimnom období, základoch bezpečného pohybu v lavínovom teréne, teórie o lavínovej problematike, praktický nácvik záchrany, praktický nácvik vyhodnocovania podmienok v teréne, vyhotovenie testu stability snehovej pokrývky, a to všetko pod dozorom certifikovaného medzinárodného sprievodcu UIMLA

DOPLŇUJÚCE SLUŽBY

Možnosť zapožičania výstroje (skialpinistická výstroj, lavínová výstroj) a zabezpečenia prepravy, ubytovania.

POTREBNÉ INFORMÁCIE

Všetky potrebné informácie v prípade záujmu o kurz obdržíte v emaily. Dozviete sa všetko ohľadom ubytovania a stravovania, a dostanete zoznam povinnej a doporučenej výstroje, oblečenia, potrebných doplnkov a doplňujúcich informácií.

Galéria