Zimná turistika

POSUNTE SVOJE ZÁŽITKY V ZIME S NAMI ĎALEJ.

Ponuka

Prechod nádhernej zasneženej a vyľadnenej Ferraty na Martinských Holiach s použitím ferratových setov, stúpacích želiez a cepína.

Ferrata má v zime osobitú nenapodobniteľnú atmosféru, potok a železne lana zmiznú pod snehom a ľadom a vy budete potrebovať k tomu, aby ste to zdolali horolezecké mačky a cepín. Zažijete prácu s horolezeckým vybavením do zimných hôr. Precvičíme si použitie danej výstroje počas túry, nielen že zabezpečíme vašu bezpečnosť, no dozviete sa aj veľa užitočného z oblasti výstroje, výzbroje, počasia a bezpečnosti čo zúročíte pri ďalších vaších túrach. Prechod zimnej Ferraty vám vieme sprostredkovať aj v noci na čelových lampách ak by ste si trúfali.

PROGRAM

Stretavka na parkovisku a kontrola výstroje. Samostatný prechod ferraty nám zaberie podľa podmienok 4 až 6 hodín, následné spolu dáme podlá chuti obed v stredisku zídeme spolu naspäť na parkovisko.

TERMÍN

po osobnej dohode na konkrétny dátum, nutnosť rezervácie minimálne 48 hodín dopredu,

CENA

200 € pre skupinu 1 až 6 osôb

CENA ZAHŔŇA

dozor profesionála, ktorým je licencovaný medzinárodný horský sprievodca UIMLA

DOPLŇUJÚCE SLUŽBY

Možnosť zapožičania výstroje (sedací uvez, tlmič pádov, prilba) výzbroje (cepín, mačky) a zabezpečenia prepravy.

POTREBNÉ INFORMÁCIE

Všetky potrebné informácie v prípade záujmu o tento zážitok obdržíte v emaily. Pôjde o zoznam povinnej a doporučenej výstroje, oblečenia, stravy, potrebných doplnkov

Hrebeň Malej Fatry je jeden z tých najkrajších, o to viac neopakovateľných pohľadov sa vám dostane v jeho zimnej podobe. Celkový zážitok z jeho prechodu má hodnotu, a je cenný do zbierky každého turistu. Pohyb v zime na tomto hrebeni predstavuje určité riziko, ktoré v sprievode skúseného horského sprievodcu dokážete eliminovať. Čakať vás bude podľa toho na čo si trúfate od 12 km a 500 metrov výškových prevýšenia v najjednoduchšom variante trasy až po 25 km a 1600 metrov na najdlhšej variante s možnosťou večer ostať spať na jednej z horských chát. Pre tých, ktorým časť hrebeňa je málo ponúkame možnosť prejsť skoro celú časť Krivánskej časti aj s pridaním Stohu, Poludňového Grúňa a Chlebu s dĺžkou cez 30 km a prevýšením 2200 metrov. V tomto prípade by sme po prvom dni turistiky prespali na jednej z chát v okolí Chlebu a ráno pokračovali zvyšnú časť hrebeňa.

PROGRAM

Prechod poskytuje viacero variácií, čo sa týka už samotného nástupu na hrebeň (možnosť vývozu do Snilovského sedla lanovkou), alebo výber cieľa, ktorý bude na jednej z horských chát (chata na Kľačianskej Magure, alebo chata pod Suchým) , kde je možnosť prespať, alebo sa dá náš výlet ukončiť aj dole v doline, kde vieme zabezpečiť prepravu na miesto štartu, prípadne na ubytovanie. Všetky detaily si spoločne, naplánujeme vopred, podľa aktuálnych podmienok, vašich očakávaní a aktuálnej fyzickej kondície. Ráno začneme kontrolou výstroje, ktorú si vopred určíme podľa podmienok na hrebeni. Ak by vám niečo chýbalo vieme to dopredu zabezpečiť. Samotný prechod bude celý prispôsobený vašej aktuálnej kondícií a to určí množstvo prestávok a ich dĺžku, samozrejme sa budeme snažiť s príchodom tmy schovať niekde do tepla k čaju.

TERMÍN

po osobnej dohode na konkrétny dátum, nutnosť rezervácie minimálne 48 hodín dopredu

CENA

250 € pre skupinu 1 až 6 osôb v prípade 1 dňa turistiky na hrebeni (aj v prípade prespania na horských chatách Magura alebo Suchý)
500 € pre skupinu 1 až 6 osôb v prípade 2 dní turistiky na hrebeni s prespaním na jednej z chát v okolí Chlebu

CENA ZAHŔŇA

službu medzinárodného horského sprievodca UIMLA , ktorý zabezpečí bezpečnosť prechodu

DOPLŇUJÚCE SLUŽBY

Možnosť zapožičania výstroje (čelová lampa, turistické palice) výzbroje (cepín, mačky) a zabezpečenia prepravy, ubytovania.

POTREBNÉ INFORMÁCIE

Všetky potrebné informácie v prípade záujmu o tento zážitok obdržíte v emaily. Pôjde o zoznam povinnej a doporučenej výstroje, oblečenia, stravy, potrebných doplnkov