Skip to main content

Skitouring

Ak rozmýšľaš, že začneš skialpovať, tak začni s nami


Skitouring
ČO ZAŽIJETE

Celodenný výlet na skialpoch so zjazdom v nenáročnom voľnom teréne, s partiou ľudí, na miestach, kde to má svoju atmosféru a čaro. Cieľom väčšinou bude chata, kde sa v teple prezlečiete a občerstvíte pred zjazdom. Počas túry dostanete pár rád ohľadom techniky a pohybu na skialpoch.

KDE SA UVIDÍME

Vyberať budeme spolu podľa aktuálnej snehovej podmienky a počasia. Môžeme sa vybrať do Malej a Veľkej Fatry, alebo Nízkych a Západných Tatier. V prípade vašej individuálnej predstavy vieme prispôsobiť výber túry vaším schopnostiam. Zoznam preferovaných túr a potrebné detailné informácie obdržíte v emaily.

CENA: 70 € NA JEDNU OSOBU / DEŇ

Pri počte 4 až 6 skialpinistov (po dohode možné aj väčšie skupiny)

CENA ZAHŔŇA

službu medzinárodného horského sprievodca UIMLA , ktorý naplánuje a vyberie bezpečnú trasu

DOPLŇUJÚCE SLUŽBY

Možnosť zapožičania skialpinistickej výstroje, prilby, lavínovej výstroje a zabezpečenia prepravy.

POTREBNÉ INFORMÁCIE

Všetky potrebné informácie v prípade záujmu o tento zážitok obdržíte emailom. Pôjde o zoznam povinnej a doporučenej výstroje, oblečenia, potrebných doplnkov a doplňujúcich informácií.

1-dňový skitouringový kurz pre začiatočníkov
ČO ZAŽIJETE

Pod odborným dohľadom sa vyvarujete začiatočníckym chybám a naučíte sa správne základné techniky šľapania na pásoch a otočiek v strmom teréne. Počas dňa absolvujeme túru, kde vás naučíme pár základných rád ako sa pohybovať vo voľnom teréne, aby ste ostali na svojich ďalších výletoch v bezpečí.

PRE KOHO JE KURZ

Pre všetkých čo si zakúpili skialpovú výstroj, pre začiatočníkov, pre všetkých čo skialpujú zatiaľ iba na zjazdovkách a chceli by sa posunúť ďalej. Radi uvidíme všetkých, ktorým sa tento šport zapáčil tak ako nám a vedia, že sa mu chcú venovať viacej.

KDE SA UVIDÍME

Stav snehovej prikrývky určí miesto nášho stretnutia, pravdepodobne to bude na Martinských Holiach, kde vyššia nadmorská výška sľubuje dostatok snehu.

CENA: 70 € NA JEDNU OSOBU / DEŇ

Pri počte 4 až 6 skialpinistov (po dohode možné aj väčšie skupiny)

KURZ + LAVÍNOVÝ SET ARVO EVO4: LEN 290€
  • Pôvodná cena 354 eur. Ušetríte 64 eur.

TERMÍNY

30. 12. 2022
13. 1. 2023
27. 1. 2023
10. 2. 2023
24. 2. 2023
10. 3. 2023

Jednodňový skitouringový kurz sa môže uskutočniť aj na individuálnu požiadavku v inom termíne (okrem víkendov), pri skupine min. 4 osôb. Objednávka min. 48 hodín vopred.

CENA ZAHŔŇA
  • službu medzinárodného horského sprievodca UIMLA , ktorý vás bude učiť správnu metodiku
DOPLŇUJÚCE SLUŽBY

Možnosť zapožičania výstroje (skialpinistická výstroj) a zabezpečenia prepravy, ubytovania.

POTREBNÉ INFORMÁCIE

Všetky potrebné informácie v prípade záujmu o kurz obdržíte v emaily. Pôjde o zoznam povinnej a doporučenej výstroje, oblečenia, potrebných doplnkov a doplňujúcich informácií.

2-dňový skitouringový kurz pre začiatočníkov
ČO ZAŽIJETE

Pozrieme sa na vašu techniku šľapania, naučíme sa správne a efektívne používať skialpovú výstroj. Povieme si o všetkých trikoch a typoch od skúsenejších.

Prejdeme sa spolu vo voľnom teréne, naučíme sa vystupovať strmším svahom pomocou otočiek. Počas našej túry vám poradíme ako sa správne vybaviť, vystrojiť a vyvarovať sa nebezpečným situáciám a zostať vždy v bezpečí. Poobede nás bude čakať prednáška o plánovaní tury, základne informácie o lavínovej problematike a o tom ako sa bezpečne správať v zime na horách. Na druhý deň si prakticky precvičíme potrebné zručnosti z lavínovej problematiky.

PRE KOHO JE KURZ

Radi uvidíme všetkých, ktorým sa tento šport zapáčil tak ako nám a vedia, že sa mu chcú venovať pravidelnej.

KDE SA UVIDÍME

Stav snehovej prikrývky určí miesto nášho stretnutia, pravdepodobne to bude na jednej z chát v Malej alebo Veľkej Fatre.

CENA: 130 € NA JEDNU OSOBU / 2 DNI
KURZ + LAVÍNOVÝ SET ARVO EVO4: LEN 350€
  • Pôvodná cena 414 eur. Ušetríte 64 eur.

KURZ + LAVÍNOVÝ SET ARVO EVO5: LEN 390€
  • Pôvodná cena 459 eur. Ušetríte 69 eur.

CENA ZAHŔŇA
  • službu medzinárodného horského sprievodca UIMLA , ktorý vás bude učiť správnu metodiku a zručnosti
TERMÍNY

17. – 18. 12. 2022
14. – 15. 1. 2023
10. – 11. 2. 2023
11. – 12. 3. 2023

DOPLŇUJÚCE SLUŽBY

Možnosť zapožičania výstroje (skialpinistická výstroj) a zabezpečenia prepravy, ubytovania.

POTREBNÉ INFORMÁCIE

Všetky potrebné informácie v prípade záujmu o kurz obdržíte v emaily. Dozviete sa všetko ohľadom ubytovania a stravovania, a dostanete zoznam povinnej a doporučenej výstroje, oblečenia, potrebných doplnkov a doplňujúcich informácií.